• Русский
  • Українська

Голова

Павел, митрополит Вишгородський і Чорнобильський, вікарій Київської Митрополії, Постійний член Священного Синоду УПЦ, голова Комісії у справах монастирів УПЦ, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

Митрополит Вишгородський і Чорнобильський ПавелУ миру — Петро Дмитрович Лебідь.
Народився 19.04.1961 р.

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври з 30 березня 1994 р.
Тезоіменитство — 12 липня.
Хіротонія — 19.04.1997 р.

Митрополит Павел (Лебідь Петро Дмитрович) народився 19 квітня 1961 р. у селі Борбин Млинівського району Рівненської області.

Після закінчення середньої школи в 1978-1980 рр.. навчався в Луцькому технікумі торгівлі.

У 1984-1988 рр.. навчався у Московській духовній семінарії.

24 травня 1987 р. висвячений в сан диякона.

7 січня 1988 р. висвячений у сан ієрея.

У 1988-1994 рр.. був настоятелем Свято-Успенського храму в селі Низкиничі Іваничівського району Волинської області (нині — Свято-Успенський чоловічий монастир).

У 1989 р. архієпископом Рівненським та Волинським Варлаамом (Ільющенко) пострижений у чернецтво з нареченням імені Павел в честь святого першоверховного апостола Павла.

У 1992 р. возведений у сан архімандрита.

30 березня 1994 р. призначений намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

У 1996 р. закінчив Київську духовну академію.

15 квітня 1997 р. Священним Синодом Української Православної Церкви визначено бути єпископом Вишгородським, вікарієм Митрополита Київського і всієї України. 19 квітня 1997 р. відбулася хіротонія.

У 1997 р. очолив Синодальну комісю у справах монастирів Української Православної Церкви.

З 9 липня 2003 р. у сані архієпископа.

29 січня 2010 р. увійшов до складу комісії Міжсоборної присутності Руської Православної Церкви з питань організації життя монастирів і чернецтва.

1 травня 2011 р. возведений у сан митрополита з титулом «Вишгородський і Чорнобильський».

Рішенням Синоду УПЦ від 14 червня 2011 р. включений до складу постійних членів Синоду Української Православної Церкви (журнал № 46).

Рішенням Синоду УПЦ від 26 січня 2012 призначений тимчасово керуючим Київською єпархією (журнал № 6).

Нагороджений нагородами Української Православної Церкви:

  • Орден «За церковні заслуги» II ст. — 21.08.1999 р.
  • Орден Святого рівноапостольного великого князя Володимира I, II, III ст.
  • Орден Преподобних Антонія і Феодосія Печерських II ст.
  • Ювілейний Орден Різдва Христового I, II ст.

Нагороджений нагородами Російської Православної Церкви:

  • Медаль Преподобного Сергія Радонезького — 06.06.1988 р.
  • Орден Преподобного Сергія Радонезького II ст.
  • Орден Дмитра Донського I ст. — 02.10.2007 р.
  • Орден Преподобного Серафима Саровського I ст. — 27.04.2011 р.

Нагороджений нагородами інших Православних Церков:

  • Сербська Православна Церква — Орден Святого Савви II ст. — 08.10.1997 р.
  • Польська Православна Церква — Орден Святої Марії Магдалини.
  • Синайська Православна Церква — Орден Великомучениці Катерини.
  • Орден Митрополита Тихона (Фонд Святителя Тихона).

Нагороджений державними нагородами:

  • Орден «За заслуги» Президента України II ст.
  • Орден «За Патріотизм» II ст. — 30.04.2000 р.
  • Орден «Слава за вірність Вітчизні» — 25.07.1999 р.
  • Медаль «10 років Незалежності України» II ст. — 30.07.2001 р.
  • Нагрудний знак «Знак Пошани» — 19.03.2001 р.
  • Орден «Козацька слава» II ст. — 28.03.2001 р.
  • Медаль «Почесний знак МВС України» — 04.01.2000 р.
  • Хрест Пошани «За розбудову та становлення внутрішніх військ МВС України» — 19.04.2001 р.
  • Медаль МО України «Доблесть і Честь» — 17.04.2001 р.
  • Медаль МВС України «Хрест Слави» — 18.04.2001 р.
  • Медаль «10 років МВС України» — 18.12.2001 р.
  • Медаль «Почесна відзнака міжнародного фонду юристів України»
  • Орден Святого Андрія Первозванного.
  • Орден князя Ярослава Мудрого II ст. — 19.04.2011 р.